Doradztwo Podatkowe

Usługi Doradcze

Zmiany w prawie podatkowym,  ciągłe zmiany w prawie , zmienność orzecznictwa powoduje, że korzystanie z usług wyspecjalizowanego doradcy podatkowego jest koniecznością. W ramach doradztwa podatkowego świadczymy usługi w zakresie opiniowania umów pod względem skutków podatkowych, bieżącego doradztwa podatkowego w formie zapytania klienta i udzielenia mu odpowiedzi za pośrednictwem poczty e-mail.

Reprezentacja klienta przed organami podatkowymi i w sądzie administracyjnymi

Doradca podatkowy jest profesjonalnym pełnomocnikiem podatnika przed organami  podatkowymi  oraz sądami administracyjnymi. W ramach udzielonego nam pełnomocnictwa możemy zastępować podatników podczas kontroli podatkowej, czynności sprawdzających, możemy  także reprezentować klienta przed sądami administracyjnymi w sprawach podatkowych i celnych.

Sporządzanie pism procesowych     
Na zlecenie naszych klientów sporządzamy odwołania od decyzji organów podatkowych, sporządzamy wnioski do Ministra Finansów o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i skargi kasacyjne do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Audyt i nadzór podatkowy.    
W ramach tej usługi oferujemy Państwu kompleksową analizę obciążeń podatkowych, polegającą na szczegółowym przeglądzie interesujących Państwa obszarów działalności firmy. Proponujemy także stały lub czasowy nadzór podatkowy co pozwala na wskazanie działań umożliwiających ograniczenie lub wyeliminowanie ryzyka nieprawidłowości w zakresie rozliczeń podatkowych.  

Optymalizacja podatkowa

Na zlecenie dokonujemy przeglądu obecnych obciążeń podatkowych obarczających naszych Klientów oraz znajdujemy rozwiązania skutecznie je „optymalizujące”.  Optymalizacja podatkowa musi być skoordynowana z planowaniem podatkowym we wszystkich obszarach działalności firmy i musi mieć miejsce przed dokonaniem danej transakcji, a nie w jej toku albo już po jej dokonaniu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom kompleksową obsługę w zakresie optymalizacji podatkowej.
 
Świadczone przez nas usługi są ubezpieczone w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC Doradcy Podatkowego w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Lloyd's

Dane kontaktowe

Kancelaria Doradcy Podatkowego Sławomira Dymek

ul. Pułaskiego 17/142
40-276 Katowice
Telefon: 32 781 09 00
Fax: 32 781 09 00

Na skróty

Certyfikaty Kalendarium Pliki do pobrania Przydatne linki Wskaźniki i stawki
Doradca Podatkowy
Projekt i wykonanie BerMar multimedia