Aktualności

 

Ważna infomacja dla ryczałtowców

 

Podatek jednolity ma wejść w życie 01 stycznia 2018r.

Rząd zamierza wprowadzić jednolitą daninę, łącząca PIT oraz składki na ZUS i NFZ od 1 stycznia 2018 - potwierdził- szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.
 

Minister Finansów ulżył podatnkom.

Minister Finansów wydał ważną dla niektórych podatników Interpretację Ogólną dotyczącą Jednolitego Pliku Kontrolnego.
 

Pracowałeś w Belgii pamiętaj o rozliczeniu podatkowym

Przypominamy, że zgodnie z przepisami belgijskimi w Belgii rozliczenie jest obowiązkowe oznacza to, iż każda osoba, która podjęła pracę na terenie tego kraju musi się rozliczyć z Urzędem belgijskim niezależnie od tego, czy przysługiwać będzie zwrot podat...
 

Poprawność NIP sprawdzisz on-line

Od poniedziałku 19 października br. na Portalu Podatkowym można weryfikować on-line identyfikator podatkowy NIP. To kolejna elektroniczna usługa Ministerstwa Finansów, która zwiększa bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.
 

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych

W piątek 16 października Prezydent podpisał nowelizację ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wprowadza ujednolicony mechanizm naliczania odsetek w obrocie cywilnoprawnym i zbliża poziom ods...
 

ETS: wymiana walut tradycyjnych na bitcoiny jest zwolniona z VAT

Wymiana walut tradycyjnych na jednostki wirtualnej waluty "bitcoin" jest zwolniona z podatku VAT - tak wynika z wczorajszego wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
 

Pracodawcy zatrudniający młodych bezrobotnych otrzymają wsparcie finansowe

W dniu 26 października 2015 r. prezydent podpisał ustawę pozwalającą na refundację części kosztów zatrudnienia bezrobotnych do 30. roku życia.
 

W 2016 roku niższe normy szacunkowe dochodu rolników i hodowców

Minister finansów ogłosił normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej, które obowiązywać będą w roku 2016. Normy te będą niższe niż normy obowiązujące w bieżącym roku.
 

Czas na sprawozdanie z opłat środowiskowych

Przedsiębiorco pamiętaj, jeżeli użytkujesz w swojej firmie chociaż jeden samochód lub ogrzewasz swoją firmę kotłem c.o., na gaz, olej lub inne paliwa to masz obowiązek złożyć sprawozdanie z opłat środowiskowych.

Dane kontaktowe

Kancelaria Doradcy Podatkowego Sławomira Dymek

ul. Pułaskiego 17/142
40-276 Katowice
Telefon: 32 781 09 00
Fax: 32 781 09 00

Na skróty

Certyfikaty Kalendarium Pliki do pobrania Przydatne linki Wskaźniki i stawki
Doradca Podatkowy
Projekt i wykonanie BerMar multimedia